2jpg

5-21 dní

Novorodeniatka sú všetky veľmi krehké, drobnučké, jemné a krásne. Práve toto, sa snažím zachytiť v každom jednom snímku. Vaše ratolesti budú krásne spinkať, často sa im snívajú sníčky a to je následne vidno aj z úsmevu bábätka počas spánku, či rôznych iných tvári bábätka. Samozrejme niekedy bábätká nespia, čo je tiež Super a zachytíme opäť úplné iné momenty.

KEDY FOTIŤ

Fotenie prebieha v prvých dňoch bábätka a najlepšie snímky vychádzajú okolo 6-21 dní života, ale najlepšie do 10 dní. Staršie bábätka ako 12 dní už často nemôžem dať na húpačku, či do póz na brúšku, či uspinkať. Niekedy je to však naopak. Detičky sú každým dňom viac hore, uvedomujú si veci okolo nich a preto treba využiť kým sú ešte čerstvo narodené a zvyknuté byť v kĺbku. Toto, ale nieje pravidlom, pretože často staršie bábätká sú pokojnejšie ako tie menšie. 

REZRVÁCIA TERMÍNU

Čím skôr si rezervujete termín tým lepšie. Mamičku zvyknú sa ozvať ešte, kým je dieťatko v brúšku a tým pádom máte garanciu termínu do 10dní od narodenia. Ak sa čerstvá mamička ozve po narodení dieťatka, môže sa stať že ju nebudem môcť zobrať, keďže fotení je skutočne veľa a mám obmedzený počet miesť na novorodeniatka.

Čo sa týka samotného dňa termínu, ten sa určí až po narodení dieťatka, keďže nevieme presne kedy bude budúca mamička rodiť. Prosím kontaktujte ma do 48hod. po pôrode, stačí mi jedna sms alebo email s vašim menom, dátum narodenia bábätka a či ste v poriadku. Až po tom, ako budeme vedieť kedy Vás púšťajú domov určíme deň fotenia. Ak ste si nezajednali fotenie pred pôrodom, kľudne mi zavolajte po pôrode a určite nájdeme spoločný termínik. 

KDE FOTÍM

Ateliér v ktorom sa fotí bábätko, je novorodenecký ateliér, ktorý je plne prispôsobený tým najmenším človiečikom, je tam teplúčko, čisto a množstvo rekvizít. Ak je mamička z akýchkoľvek dôvodov nie schopná fungovať, ubolená a chceli by ste snímky v prvých dňoch veľmi rada prídem k Vám a fotenie bude prebiehať u Vás doma. Pri fotografovaní doma treba rátať z oveľa menej rekvizitami, či pozadím dostatočne veľkým pre rodinku a preto Vás prosím pripraviť váš bytík, či dom tak, aby sme vytvorili tie najkrajšie snímky.

AKO PREBIEHA FOTENIE

Fotenie prebieha v úplnom kľude a teplúčku v ateliéri. Prosím prineste bábätko v autosedačke, oblečené v dupačkách, alebo niečom čo nemusíme dávať dole cez hlavičku, aby sme ho nezobudili. Čo sa týka kŕmenia, nakŕmte ho buď doma teste pred odchodom z domu, aby krásne zaspinkal alebo hneď po príchode do ateliéru.  Cez celé fotenie sa starám o vaše bábätko ja, uspávam, prezliekam a samozrejme fotím s malou pomocou od rodičov ak treba. Vy si zatiaľ môžete oddýchnuť, dať si kávičku, raňajky a užiť si vašu spiacu ratolesť. Počas fotenia novorodeniatko, ciká, kaká, kojí sa či niekedy plače. Je to normálne a netreba sa ničoho báť. Fotenie trvá približne 3hod. pri veľkých spáčoch 2,5hod. Počas fotenia Vám budem ukazovať snímky, budete môcť si vybrať rôzne malé dekorácie a rekvizity čo sa Vám páči.

Pózy: Čo a týka samotných póz a výberu rekvizít, tak ja zhruba podľa dní dieťatka viem čo sa bábätkám páči a čo nie. Ale aj tak, nie každé bábo chce byť na brušku, alebo holé. Každé je iné a preto všetko prispôsobujeme jeho kľudu a pohodlnosti, takže ak máte svoje obľúbené snímky, ktoré sa Vám páčia rada si ich pozriem, nekopírujem, skúsim sa prispôsobiť vašim predstavám, ale pamätajte každé bábo je úplne iné.
Na tejto stránke nižšie pod textom môžete nájsť aj video ako ukážku novorodeneckého fotenia

FOTENIE S RODIČMI A SÚRODECAMI

Súčasťou novorodeneckého fotenia je samozrejme aj fotenie s rodičmi. Nebojte sa toho, že nebudete môcť tak krásne držať svoje bábo, ako vidíte na mojich fotografiách. Aj Vás to naučím a spoločne urobíme tie najkrajšie snímky. V prípade, že máte záujem nie len o spoločnú fotografiu, ale aj rôzne momenty, kde svojmu bábätku dávate pusu, držíte za ručičku či nožičku, fotografujete sa aj každý zvlášť, či robíme fotografie nielen v stoji, ale aj útulne schúlený v sede a po ležiačky, či ockovia držia bábo v jednej ruke na brušku, tak v tomto prípade odporúčam si vybrať ten väčší balík 30 fotografií.

Čo sa týka súrodencov, prosím oboznámte ma, ak máte doma okrem novonarodeného drobca ešte iné detičky. V tomto prípade odporúčam, aby ste prišli s novorodeniatkom ako prvým a 2hod. nato priniesli staršie dieťa. Na fotenie bábätka potrebujeme úplný kľud, a detičky by sa v štúdiu po pol hodinke veľmi nudili. Toto nie je ale pravidlo, už boli aj detičky ktoré si fotenie vychutnali, najmä tie staršie a naopak aj tie, ktoré na sa vôbec nechceli fotiť a vtedy to netreba siliť a počkáme kým sa samo rozhodne že sa odfotí. Ak máte záujem okrem nafotenia novorodeniatka aj o súrodenecké fotografie a spoločné cela rodinka, v tomto prípade navrhujem opäť si vybrať väčší balíček, aby ste doma okrem fotografií bábätka mali doma a na celý život pamiatku aspoň 10-15ks nádherných rodinných a súrodeneckých fotografií.

 

ČO SI OBLIECŤ A PRINIESŤ

Novorodenec sa fotí nahý a s rôznymi mojimi rekvizitami, čiže pre bábätko nenoste vôbec nič, jedine že by ste chceli urobiť fotografiu s jeho plyšovým mackom, či s niečim, čo by ste chceli mať na fotografii. Pre mamičky, oteckov a súrodencov odporúčam farby biele, telové, či sa nebránim aj veselším farbám, avšak prosím neprineste si nič s veľkými vzormi, značkami na tričkách, pásiky a podobne. Vyniknúť má bábo a vynikne len na čistých farbách.

Pre mamičky: Krásne šaty jednofarebné, najlepšie jemné farby, biela, telová a pastelové farby, rôzne košele, tričká či obyčajné tielko je super. Prineste si aj tmavšiu farbu, aby sme mali z čoho vyberať. Prosím mamička príďte už pekne nalíčená s peknými vlasmi, a ak nestihnete tento proces vykonať pred príchodom, budete mať kopec času na fotení sa nalíčiť a pripraviť sa na spoločné fotografie.

Tatinkovia: Často chcú mať ockovia fotografie, kde držia bábo na rukách, v tomto prípade si prineste tričko, tielko s krátkym rukávom , najlepšie elegantné polo tričko či košeľu. Prineste si okrem bielej varianty aj čiernu pre rôzne iné snímky.

DOLEŽITÉ!!!

Nezabudnite dudlík!!! Aj keď bábo nepoužíva dudlík ale máte ho doma prosím prineste na fotenie, skutočne to pomôže!

Nekrémovať ritku pred fotením!
Ak má vaša ratolesť ešte popis, teda svoje meno na chrbátiku, dva dni pred fotením použitím liehu prosím zotrieť!
Prineste dieťatko očistené, teda aby nemalo zaschnuté mliečko na tváru, či karpinky a podobne. 

DODATOČNÉ INFO

Prosím maminky pripravte oteckov na teplo v atelieri a dĺžku fotenia!

Prosím priniesť hotovosť vo výške ceny balíčky priamo na fotenie a pre tých čo preferujú platbu cez účet, je možná aj takáto voľba.

Ďakujem a teším sa na Vás