Rodinné fotonie/Fotenie detičiek

Exterier a Atelier

 

Nie nadarmo sa hovorí, že deti sú tie najkrajšie stvorenia na svete.  Deti sú pre Nás všetkým, sú veselé, hravé, nežné, spontánne, vedia sa nielen tešiť, ale neboja sa ukázať smútok či plač. Dieťa je úžasné akokoľvek a presne to sa snažím zachytiť pri každom jednom fotení. Je to na Vás, či si vyberiete fotografovanie v exteriéry, v mojom  fotoštúdiu, či v pohodlí domova, ale na mne je, aby som vyčarila detičkám úsmev na tvári a do rodiny prispela krásnymi snímkami.

 

ATELIÉR ČI EXTERÍER?

Väčšina klientov pri objednávaní už vie, či si želá urobiť snímky v ateliéri alebo exteriéry, ale ak stále váhate, poraďte sa s partnerom alebo priamo so mnou. V mojom ateliéry sú okrem ideálneho svetla aj ideálne podmienky na fotenie počas celého roka a ako aj rodičia tak aj detičky majú úplný pokoj, je tu stale ideálna teplota a množstvo rekvizít pre detičky. Exteriér na druhej strane je niekomu bližší, príroda sa stále mení, na jar všetko kvitne, v lete krásne zapadá slnko, či na jeseň s krásnymi farbami a padajúcim lístím.


AKO PREBIEHA FOTENIE

Atelier: Fotenie prebieha v úplnom kľude a teplúčku v ateliéri. Počas fotenia sa detičky prezliekajú, tie najmenšie prebaľujú, kŕmia či utišujú v prípade nepokojného dieťaťa. Počas fotenia sa snažím o deti starať výlučne len ja, čo sa týka ukladania a fotenia. Rodičia prosím, niekedy je menej viac! Pokojné dieťa je viac usmievavé a šťastné ako to, ktoré sa snažíme rýchlym spôsobom nafotiť. Vy si zatiaľ môžete oddýchnuť, dať si kávičku, raňajky a užiť si vašu spiacu ratolesť. Fotenie trvá približne 1,5 - 2hod a v priebehu fotenia Vám budem ukazovať snímky, budete môcť si vybrať rôzne malé dekorácie a rekvizity čo sa Vám páči.
Exteriér: V závisloti od výberu miesta, fotenie prebieha podobne ako v ateliéri, a miesto sa snažím vyberať podľa veku dieťaťa, očakávania rodičov ale zásadne bez ihriska, pretože tam už fotenie končí.

Pózy: Čo a týka samotných póz a výberu rekvizít, tak ja zhruba podľa veku detí viem, čo zvládnu a kde im je najlepšie. Každé dieťa je iné, a preto sa snažím sa plne prispôsobiť dieťaťu individuálne.

FOTENIE S RODIČMI A SÚRODECAMI

Súčasťou fotenia detí e samozrejme aj fotenie s rodičmi. Nebojte sa toho, že nebudete vedieť ako držať deti, či ako sa nastaviť, aby fotka vyzerala pekne a prirodzene, o to sa postarám ja. V prípade, že máte záujem nie len o spoločnú fotografiu, ale aj rôzne momenty, kde svojmu bábätku dávate pusu, držíte za ručičku či nožičku, fotografujete sa aj každý zvlášť, či robíme fotografie nielen v stoji, ale aj útulne schúlený v sede a po ležiačky, či ockovia držia bábo v jednej ruke na brušku, tak ma o tom prosím informujte, aby som vyhradila dostatok času na tieto fotografie.

Čo sa týka súrodencov, prosím oboznámte ma, ak máte doma okrem viac detičiek, aby som sa mohla patrične pripraviť.

ČO SI OBLIECŤ A PRINIESŤ

Dieťatko do 3 mesiacov sa fotí väčšinu času nahé a s rôznymi mojimi rekvizitami, čiže pre bábätko nenoste vôbec nič, jedine že by ste chceli urobiť fotografiu s jeho plyšovým mackom, či s niečim, čo by ste chceli mať na fotografii. Detičky od 6 mesiacov často taktiež fotím nahé s plienočkou, alebo v rôznych oblečeniach, ktoré si treba priniesť. Preferujem jemné farby, pastelové, či telové alebo biele, veselé, šaty, suničky, pre chlapcov obleky, rifle, košele, kravatu, jednoducho hocičo v čom sa cítia dobre a vyzerajú dobre. Prineste si kľudne aj viaceré kombinácie, a ja následne vberiem. Na rodinné, spoločné fotografie sa skúste zladiť farebne, a prosím vyhnite sa oblečeniu so vzormi, veľkými nápismi či značkami. Pre oteckov: Pekné oblečený tatino vždy vyzerá lepšie na fotke, ako tatino s obyčajným tielkom keď navyše nechce, aby na fotke mu bolo vidno ruky. Prosím patrične si aj vy vyberte oblečenie a keď neviete, rada Vám v tom pomôžem.

Pre mamičky: Krásne šaty jednofarebné, najlepšie jemné farby, biela, telová a pastelové farby, rôzne košele, tričká či obyčajné tielko je super. Prineste si aj tmavšiu farbu, aby sme mali z čoho vyberať.Okrem vhodného oblečenia mamičky zvyknú prísť s upravenými vlasmi a pekným jemným makeup-om. Toto je veľmi dôležité aby ste na fotografii aj vy vyzerali pekne. Ak si s tým neviete pomôcť, kľudne san a mňa obrátte.

Pre detičky: Detičky často potrebujú svoje obľúbené hračky, či je to autíčko, vláčik alebo plyšová hračka nato, aby sa cítili bezpečne a šťastné. Prineste im prosím takéto veci, ktoré dodajú fotografiám niečo čo by sme bez toho nedosiahli.

 

DODATOČNÉ INFO

Prosím priniesť hotovosť vo výške ceny balíčky priamo na fotenie a pre tých čo preferujú platbu cez účet, je možná aj takáto voľba.

Ďakujem a teším sa na Vás