Tehuľky/Tehotenské fotografovanie

KEDY FOTIŤ

Ideálnym časom a obdobím na fotenie je okolo 32 týždňa, kedy je zvyčajne bruško krásne guľaté, maminka sa cíti krásna a jej telo ešte nie je až tak zaťažené. Sú mamičky, ktoré sa chodia fotiť aj v 28 týždni tehotenstva, alebo naopak aj v 38 týždni, je to veľmi individuálne. Prosím termín si rezervujte v predstihu, aby sme našli ten najvhodnejší deň a čas na fotografovanie. U mňa platí vždy: Nikdy nieje neskoro!

 

ATELIÉR ČI EXTERIÉR

Väčšina budúcich mamičiek pri objednávaní fotenia už vie, či budeme fotiť vo fotoateliéri, alebo naopak v exteriéri. Ak stále váhate, poraďte sa s partnerom alebo priamo so mnou.

V mojom ateliéry sú okrem ideálneho svetla aj ideálne podmienky na fotenie počas celého roka a tehuľka má možnosť niekoľko krát sa prezliekať, fotíme viacej scén, vymeníme rôzne nasvietenia a pozadia, či rozfúkame vlasy a pod. Exteriér na druhej strane je niekomu bližší, príroda sa stále mení, na jar všetko kvitne, v lete krásne zapadá slnko, či na jeseň s krásnymi farbami a padajúcim lístím.
 

PRÍPRAVY

Pár dní pred fotením si doprajte veľa relaxu, spánku a pite veľa veľa vody. Prispeje to k dobre pleti, čo sa odrazí na fotografiách. V deň fotenia príďte pekne nalíčená , s upravenými vlasmi a jemne nakrémpvaným telom.  Ak si neviete s týmto sama pomôcť, obráďte sa na mňa a ja sa už o to postarám. Líčenie viem zabezpečiť.

 

ČO SI OBLIECŤ A PRINIESŤ

Atelier: Odporúčam spodné prádlo (biele, čierne a telové) a prádlo s rôznymi krajkami, čipkami, kraťasové nohavičky, či rôzne Bodyčka elegantné, čo krásne ukáže na fotografiách. Šaty, sukne, rifle, tielka ( biele, čierne) pekné tričká elegantné sú odporúčané, ale nie nevyhnutné keďže v štúdiu mám veľa rôznych vecí pre tehuľky. Odporúčam aj rôzne svetre útulné, huňaté, či dlhé, krátke, akékoľvek. Rekvizity, ako topánočky pre budúce bábätko, fotografie z bruška, oblečenie pre bábätko sú vítané a sú úžasným doplnkom pri fotení. Čo sa týka partnera, tak si prosím prineste oblečenie v ktorom sa cítite dobre a viete si aj napríklad sadnúť ako rifle a rôzne pohodlné šatstvo, biele a čierne tielko, tričká, poprípade niečo elegantnejšie, alebo naopak športovejšie. Budúci rodičia často prídu farebne zladený a vtedy tie fotografie majú ten správny šmrnc. Prosím vyhýbajte sa rôznym veľkým nápisom a značkám na oblečení, či rôznym nápadným tvarom.

Hlavne si prineste so sebou dobrú náladu a o všetko ostatné sa postarám ja.

Exteriér: Prosím poradte sa ohladne oblečenia so mnou, lebo každé ročné obdobie je špecifické.

 

DODATOČNÉ INFO

Fotenie trvá približne 1- 1,5 hod. spoločne s prezliekaním a konzultáciou. V prípade, že sa fotenia zúčastňuje aj dieťa, prosím zabezpečte si dozor, aby sme sa mohli venovať nielen spoločným fotografiám, ale aj samotnej tehuľke. 

Fotografie v priebehu fotenia budeme spolu konzultovať a dohodneme sa na predbežnom výbere tých naj fotografií. Fotografie vyretušované dostanete zhruba do 4-5 týždňov a niekdy aj skôr alebo naopak neskôr. Na USB dostanete 20 kvalitne vybraných a vyretušovaných fotografií vo farebnom a aj čierno-bielom prevedení a všetky nafotené fotografie z fotenia. K fotografiám sa vzťahuje autorský zákon, preto nie je dovolené ich ďalej upravovať.

Info o platení:

Prosím priniesť hotovosť vo výške ceny balíčky priamo na fotenie a pre tých čo preferujú platbu cez účet, je možná aj takáto voľba.

Ďakujem a teším sa na Vás